Zastanawiasz się jaki rower elektryczny wybrać? Zadaj sobie kilka pytań, a odpowiedzi zanotuj na kawałku papieru. To zdecydowanie rozjaśni Twoją sytuację. Oto pytania jakie możesz sobie zadać:
- W jaki sposób będę go używać?
- Jak i gdzie najczęściej jeżdżę na rowerze?
- Po jakiej nawierzchni najczęściej się poruszam?
- Jakie rzeczy najbardziej cenię w rowerze?
- Czego najbardziej mi brakuje w obecnym rowerze? Gdzie chciałbym jeździć na nowym rowerze?
Gdy odpowiesz sobie na te pytania, może okazać się, że potrzebujesz zupełnie innego roweru niż początkowo zakładałeś. Warto abyś na tym etapie był ze sobą maksymalnie szczery. Dlaczego? Bo, dobrze dobrany rower będzie Ci sprawiał radość za każdym razem gdy na niego wsiądziesz. Zarówno rowery jak i buty są uniwersalne tylko do pewnego stopnia. Wszędzie dojdziesz w eleganckich butach, ale wspinaczka wysokogórska w lakierkach nie będzie Twoim ulubionym wspomnieniem. Właśnie dlatego, poprosiłem Cię abyś zadał sobie kilka pytań i zanotował odpowiedzi. Zrobiłeś to?
Jaki rower elektryczny wybrać?
Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie za Ciebie, ale mogę Ci pomóc w wyborze. Wszystkie rowery elektryczne mają kilka wspólnych cech. Posiadają silnik elektryczny, baterię, koła, ramę i hamulce. Poza tym mocno różnią się między sobą. Oto rodzaje rowerów elektrycznych jakie są dostępne na rynku:
Mały, lekki i poręczny. To jego największe zalety. Możesz go włożyć do bagażnika i uciec z nim za miasto. Przeciętnie rower składa się do wymiarów około: 90x70x40 cm.
Takie maleństwo możesz przechowywać w mieszkaniu oraz przewieźć pociągiem, autem czy łodzią.
Składane rowery elektryczne najczęściej posiadają silnik zamontowany w tylnej piaście i wspomaganie elektryczne z wielostopniową regulacją. Steruje się nim bezpośrednio z kierownicy za pomocą prostego panelu. Większość rowerów wyposażonych jest w specjalną funkcję pozwalającą na ruszenie bez pedałowania i jazdę z prędkością 6 km/h. Pomaga ona wypchnąć rower na stromym podjeździe dla wózków czy prowadzić go z ciężkimi sakwami. Na panelu sterowania znajdują się przyciski regulacji wspomagania.
Składany rower najczęściej wyposażony jest w bagażnik, który pozwoli Ci przewieźć potrzebne rzeczy, bez obciążania kręgosłupa. Rower posiada koła w rozmiarach 20 – 24 cale.
Niektóre modele posiadają również amortyzowany przedni widelec jak na przykład: Ecobike Even
Nasza propozycja
Miejski rower elektryczny zapewni Ci bardzo wygodną, wyprostowaną pozycję, świetną widoczność i poprawę bezpieczeństwa na drodze. Doskonale sprawdzi się podczas codziennych dojazdów do pracy oraz weekendowych wycieczek. Mimo, iż jest trochę cięższy od tradycyjnego roweru, to napęd elektryczny rekompensuje to z nawiązką. Jazda miejskim rowerem elektrycznym jest bardzo płynna i lekka.
Miejski rower elektryczny potrzebuje zaledwie kilku przekręceń pedałami, aby rozpędzić się do prędkości 25 km/h, a miejskie podjazdy są w praktyce nie odczuwalne dla użytkownika. Do najważniejszych zalet tego typu rowerów należą wygoda (możesz jeździć bez problemu nawet w garniturze) oraz łatwość obsługi. Mieszczuchy posiadają koła w rozmiarach 26 – 28 cali. Każdy rower posiada wielostopniowe wspomaganie sterowane bezpośrednio z panelu na kierownicy.
Nasza propozycja
Rowery trekkingowe powstały z myślą o turystyce. No wiesz... sakwy, piękne widoki, wolność i spanie w nowych miejscach. Rower trekkingowy jest tak wygodny, że możesz przemierzać na nim długie, wielodniowe trasy. Dzięki kołom na obręczach 28” włożysz mniej wysiłku w pedałowanie, a silnik elektryczny odciąży Cię w trudnych chwilach. Trekingowy rower elektryczny posiada bogate wyposażenie: zintegrowane oświetlenie, bagażnik, błotniki, czy regulowany w dwóch płaszczyznach mostek (pozwoli Ci dobrać maksymalnie wygodną pozycję).
Rower trekkingowy ze wspomaganiem elektrycznym umożliwi Ci przejechanie po asfalcie nawet do 100 km na jednym ładowaniu. To naprawdę zacny dzienny dystans! Na koniec dnia akumulator naładujesz podczas noclegu w schronisku lub gospodarstwie agroturystycznym.
Nasza propozycja
Ten rodzaj roweru został zaprojektowany z myślą o najbardziej ekstremalnych warunkach. Rower górski to wytrzymała rama i wzmacniane obręcze (dużo bardziej odporne na uderzenia). MTB ma grube opony zapewniające świetną przyczepność i amortyzację, a koła dostępne są aż w trzech rozmiarach (26", 27,5" i 29").
Rower górski idealnie sprawdzi się w górzystym terenie, na leśnych duktach, polanach i wszędzie tam gdzie nie ma oficjalnej drogi. Amortyzator z dużym zapasem skoku zwiększa komfort jazdy po wybojach. Do sterowania wspomaganiem służy zaawansowany panel, który oprócz wyświetlania podstawowych informacji pokaże Ci również szereg informacji o stanie napędu elektrycznego. Niektóre modele są także wyposażone w tylny amortyzator.
Nasza propozycja
Wiesz już jaki rower elektryczny wybrać?
Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pomógł Ci zawęzić pole wyszukiwania. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat konkretnego roweru to zaglądnij do naszego sklepu. Każdy rower posiada opis oraz specyfikację techniczną, które ułatwią Ci wybór. Jeśli pomimo tego, dalej nie wiesz jaki rower elektryczny wybrać, napisz do nas. Chętnie pomożemy!