Haibike Yamaha - opis modeli rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne Haibike Yamaha Kraków sklep

Od dostępności modeli rowerów elektrycznych Haibike Yamaha może namieszać się w głowie. Dlatego w tym wpisie postanowiłem nieco ją odczarować i w skrócie opisać każdy model. Nie musisz czytać całego tekstu, po prostu znajdź rower, który Cię interesuje :)

Aby poprzeć postawiony wcześniej argument przyglądnijmy się ofercie firmy Haibike. Otóż zajmuje się ona projektowaniem i produkcją wyłącznie rowerów elektrycznych z silnikami Yamaha oraz Bosch. Modele dostępne w ofercie dzielą się na dwie serie: XDURO (Haibike Bosch) oraz SDURO (Haibike Yamaha). Praktycznie każdy z nich modeli może występować w wersji NDURO, AllMnt, FatSix, Cross, Trekking oraz S-Pedelec. Dodatkowo powyższe modele są dostępne z kołami 27,5 lub 29 cali, a także w wersji Hardtail oraz z pełnym zawieszeniem (Full).

KILKA SŁÓW WYJAŚNIENIA

Prawda, że strasznie to wszystko skomplikowane? Otóż nie do końca. Zasadniczo modele różnią się między sobą przeznaczeniem. Jedne są górskie, a inne trekkingowe czy crossowe. Cyfry np. 6.0 to oznaczenia wyposażenia modeli. Im wyższa cyfra, tym rower posiada droższe wyposażenie (amortyzator, hamulce itd). Oznaczenia FullSeven bądź HardSeven wskazują na dwie rzeczy. Po pierwsze mamy tutaj wymieniony rodzaj ramy: Full – pełne zawieszenie, Hard – tylko przedni amortyzator. Po drugie mamy tutaj cyfrę Seven (siedem), wskazującą na rozmiar koła 27,5 cala oraz Nine (dziewięć), oznaczającą rower z kołami 29 cali.

Modele SDURO od XDURO w 2017 roku różniły się przede wszystkim silnikiem (Bosch vs Yamaha). W kolekcji 2018 SDURO od XDURO różnią się ramą. Modele SDURO nadają się do rekreacyjnej oraz sportowej jazdy, a modele XDURO przeznaczone są dla osób, które lubią na rowerze poszaleć. Mają nieco inną geometrię ramy, amortyzatory o większym skoku. Zwykły rower elektryczny z silnikiem 250W (Bosch / Yamaha) wspomaga jazdę do prędkości 25 km/h i z poziomu wyświetlacza nie można go odblokować. Jest inny sposób ale o nim dopiero na końcu artykułu. Ok, tyle wyjaśnień na razie wystarczy.

HAIBIKE YAMAHA – GÓRSKIE

Haibike Yamaha XDURO NDURO

Haibike Yamaha SDURO NDURO 7.0 / 8.0 / 9.0 / 10.0

Rower górski na warunki ekstremalne oparty kołach 27,5 calowych oraz silniku Yamaha PW-X (najwyższy model). Silnik ten jest wyposażony w specjalny tryb Extra Power i posiada 250W mocy. Rama jest wyposażona w dwa amortyzatory oraz system Gravity Casting Interface. Łączy on ze sobą silnik, zawieszenie, mocowanie baterii oraz rury dolnej. Dzięki takiemu designowi rama jest dużo bardziej stabilna. Jej geometria idealnie sprawdzi się podczas wjeżdżania pod strome podjazdy, jak również podczas szybkich zjazdów w trudnym terenie.

Silnik firmy Yamaha jest zabudowany od góry i dołu co czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne (np. kamienie). Rower posiada możliwość montażu drugiej tarczy zębatej w korbie. Jest on zasilany baterią o pojemności 500Wh co pozwoli Ci pokonanie wielu stromych podjazdów. Rower zatrzyma się w miejscu dzięki tarczowym hamulcom hydraulicznym Magura. Regulowana sztyca teleskopowa umożliwia natychmiastową zmianę wysokości siodełka nawet podczas jazdy. Przedni amortyzator posiada aż 180 mm skoku, co pozwala na wykonywanie dużych skoków. Tylny amortyzator posiada do 57 mm skoku. Do tej kategorii łapią się modele 7.0 i 9.0. Modele 8.0, 10.0 i TSCHUGG23 są oparte na silniku Bosch'a.

Haibike Yamaha XDURO AllMtn 6.0 / 7.0 / 8.0 / 9.0 / 10.0

Haibike Yamaha XDURO AllMtn

Rower górski na warunki ekstremalne oparty na silniku Yamaha PW-X i kołach 27,5 cala. Silnik ten posiada 250W mocy i jest wyposażony w tryb Extra Power Mode. Niższe modele (5.0 – 7.0) posiadają silnik Yamaha PW również o mocy 250W. Rama posiada dwa amortyzatory (przedni o skoku 150 mm oraz tylny do 65 mm), a także system Gravity Casting Interface, który łączy on ze sobą silnik, zawieszenie, mocowanie baterii oraz rury dolnej. Dzięki takiemu designowi rama jest dużo bardziej stabilna.

Silnik firmy Yamaha jest zabudowany od góry i dołu co czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne (gałęzie, kamienie itp.). Rower posiada możliwość montażu drugiej tarczy zębatej w korbie. Jest on zasilany baterią o pojemności 400Wh lub 500Wh co umożliwi Ci pokonanie wielu podjazdów. AllMtn, zatrzyma się w miejscu dzięki tarczowym hamulcom hydraulicznym Magura. Regulowana sztyca teleskopowa umożliwia natychmiastową zmianę wysokości siodełka (np. do zjazdu). Najwyższe modele AllMtn posiadają wyświetlacz zintegrowany z mostkiem lub /oraz system eConnect, który posiada łączność GPS, GSM i Bluetooth.

Haibike XDURO AllMtn 6.0

Haibike XDURO AllMtn 6.0

chwilowo niedostępny
16 995 zł

SDURO HardSeven 1.0 /2.0 /2.5 Street /3.0 /3.5 /4.0 /5.0 /6.0 /6.5 /7.0 /8.0 /9.0 /10.0

Haibike SDURO HardSeven Hardnine

Haibike Yamaha HardSeven to klasyczny, górski rower elektryczny oparty na kołach 27,5 calowych oraz silniku Yamaha PW-SE lub PW-X wyposażonym w tryb Extra Power Mode. W najniższych modelach zastosowano silnik Yamaha PW z wyświetlaczem LED. Wyższe mają kompaktowy wyświetlacz LCD-X. W zależności od wersji rowery posiadają różny osprzęt od SRAM NX na Shimano Deore XT kończąc. Podobnie jest z amortyzatorami. W modelu 1.0 został zastosowany SR Suntour XCM a w 10.0 RockShox Revelation RC. Ta rama jest wyposażona w system Gravity Casting Interface, który łączy ze sobą silnik, zawieszenie, mocowanie baterii oraz rury dolnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu rama jest dużo bardziej stabilna.

Silnik firmy Yamaha jest zabudowany od góry i dołu. Dzięki temu jest dużo bardziej odporny na obicia kamieni czy gałęzi. Wybrane modele posiadają dwie tarcze w korbie. HardSeven jest zasilany baterią o pojemności 400Wh lub 500Wh, która umożliwi Ci spędzenie długich godzin na rowerze. Niższe modele wyposażone są w hydrauliczne hamulce Tektro M285, a wyższe posiadają hamulce firmy Magura MT4/MT5. Model HardSeven 8.0 posiada w standardzie regulowaną sztycę teleskopową, która pozwala zmienić pozycję rowerzysty za pomocą jednego przycisku. Najwyższyu model Haibike SDURO HardSeven 10.0 posiada system eConnect, który umożliwia łączność GPS, GSM i Bluetooth (więcej o eConnect tutaj ).

SDURO HardNine i FullNine 5.0 /6.0 / 7.0 / 8.0

Haibike SDURO FullNine

Haibike Yamaha Nine to klasyczny górski rower elektryczny oparty na 29 calowych kołach oraz silniku Yamaha PW-X wyposażonym w tryb Extra Power Mode. W niższych modelach zastosowano silnik Yamaha PW. W zależności od wersji rama posiada dwa amortyzatory (przedni o skoku do 110 mm oraz tylny do 50 mm) oraz system Gravity Casting Interface. Łączy on ze sobą silnik, zawieszenie, mocowanie baterii oraz rury dolnej.

Dzięki takiemu designowi rama jest dużo bardziej stabilna. Silnik firmy Yamaha jest zabudowany od góry i dołu co czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne (np. kamienie). Rower posiada możliwość montażu drugiej tarczy zębatej w korbie. Jest on zasilany baterią o pojemności 400Wh lub 500Wh co umożliwia pokonywanie sporych zasięgów. Niższe modele wyposażone są w tarczowe hamulce hydrauliczne Tektro, a wyższe modele posiadają hamulce firmy Magura. Model FullNine 8.0 posiada w standardzie regulowaną sztycę teleskopową. Najwyższe modele HardNine i FullNine posiadają wyświetlacz zintegrowany z mostkiem oraz system eConnect, który posiada łączność GPS, GSM i Bluetooth (odnośnik do artykułu o ciekawostkach).

HAIBIKE YAMAHA – Trekkingowe i Crossowe

Haibike Yamaha SDURO Cross 4.0 / 5.0

Haibike Yamaha SDURO Cross 4.0 / 5.0

Haibike Yamaha SDURO Cross to rower elektryczny Cross/Fit oparty na 28 calowych kołach i 250W silniku Yamaha PW. Silnik ten posiada moment obrotowy dochodzący aż do 70Nm. Posiada amortyzator o skoku 75 mm oraz system Gravity Casting Interface, który łączy on ze sobą silnik, mocowanie baterii oraz rury dolnej. Dzięki takiemu designowi rama jest dużo bardziej stabilna.

Jest to unikalne rozwiązanie zaprojektowane i stosowane jedynie przez firmę Haibike. Silnik firmy Yamaha jest zabudowany od góry i dołu co czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne (np. kamienie). Jest on zasilany baterią o pojemności 400Wh - 500Wh. W tym modelu zastosowano hydrauliczne hamulce oraz wysokiej klasy osprzęt Shimano XT/SLX. Haibike Yamaha SDURO Cross jest dostępny w wersji damskiej oraz męskiej.

Haibike Yamaha SDURO Trekking 4.0 / 5.0

Haibike Yamaha SDURO Trekking 4.0 / 5.0

Haibike Yamaha SDURO Trekking to rower przeznaczony na wycieczki poza miasto, podróże z sakwami oraz codzienne dojazdy do pracy. Posiada on 250W silnik Yamaha PW, koła w rozmiarze 28 cali oraz przedni amortyzator o skoku 63 mm. Rower posiada system Gravity Casting Interface. Łączy on ze sobą silnik, mocowanie baterii oraz rury dolnej. Dzięki takiemu designowi rama jest dużo bardziej stabilna.

Silnik firmy Yamaha jest zabudowany od góry i dołu co czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne (np. kamienie). Jest on zasilany baterią o pojemności 400 – 500Wh. Ten rower posiada na wyposażeniu: oświetlenie LED firmy AXA, pełne błotniki SKS, stabilny podnóżek oraz wytrzymały bagażnik. Tak wyposażony rower jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem dla osób jeżdżących po mieście jak i poza nim. Haibike Yamaha SDURO Trekking jest dostępny w wersji damskiej oraz męskiej.Haibike Yamaha SDURO Trekking S 6.0 (S-PEDELEC)

Haibike Yamaha SDURO Trekking 4.0 / 5.0

Haibike Yamaha SDURO Trekking S to rower nietypowy. W Niemczech klasyfikuje się on w kategorii S-PEDELEC, która przypomina naszą kategorię „motorower”. Posiada on silnik o mocy aż 500W i podczas pedałowania wspomaga prędkość aż do 45km/h. Uzyskanie takiej prędkości na tym rowerze to naprawdę nic trudnego. Jest on przeznaczony na wycieczki poza miasto, podróże z sakwami oraz codzienne dojazdy do pracy. Posiada on 500W silnik Yamaha PW, koła w rozmiarze 28 cali oraz przedni amortyzator o skoku 63 mm. Rower oparty jest na osprzęcie Shimano XT oraz hamulcach Magura. Konstrukcja ramy to system Gravity Casting Interface. Łączy on ze sobą silnik, mocowanie baterii oraz rury dolnej.

Dzięki takiemu designowi rama jest dużo bardziej stabilna. Silnik firmy Yamaha jest zabudowany od góry i dołu co czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne (np. kamienie). Jest on zasilany baterią o pojemności 500Wh. Ten rower posiada na wyposażeniu: oświetlenie LED o mocy aż 60 lux (~750 lumen), pełne błotniki SKS, stabilny podnóżek oraz wytrzymały bagażnik. Jest to najbardziej uniwersalny rower dla osób jeżdżących po mieście jak i poza nim, które potrzebują korzyści płynących z posiadania mocniejszego silnika. Haibike Yamaha SDURO Trekking S jest dostępny w wersji damskiej oraz męskiej.Szukaj
Twój koszyk jest pusty, dodaj do koszyka Twoje wymarzone produkty.