Merida eOne Sixty 8000
Działa ze wspomaganiem do 25 km/h
Rower elektryczny Merida eOne Sixty 8000 jest zgodny z przepisami ruchu drogowego, co oznacza, że mogą Państwo jeździć z użyciem wspomagania elektrycznego maksymalnie do 25 km/h. Jest to bezpieczna i komfortowa prędkość zwłaszcza podczas poruszania się po mieście. Naturalnie, w dowolnym momencie możliwa jest dezaktywacja wspomagania oraz poruszanie się rowerem wyłącznie pedałując. Merida eOne Sixty 8000 nie ma możliwości poruszania się z silnikiem bez pedałowania.
Najbardziej uniwersalny rower górski
Merida eOne Sixty 8000 to rower elektryczny należący do kategorii Enduro. Według nas jest to najbardziej uniwersalna kategoria rowerów. Dlaczego? Rower ten posiada kąt główki ramy wynoszący . Jest to wartość znajdująca się pomiędzy kątem spotykanym w rowerach zjazdowych oraz w rowerach z kategorii All Mountain. Dodatkowo, możemy tutaj spotkać zawieszenie o skoku 160 mm a także koła w rozmiarze 27,5 cala, 29 cali . Na tym rowerze można wybrać się zarówno na jednodniowy trip lub dwutygodniowy bikepacking.
Tylna przerzutka Shimano XT M8100
Shimano XT M8100 w Merida eOne Sixty 8000 to przełom w napędach rowerowych. Od teraz do Państwa dyspozycji jest napęd 1x12 biegów. Nowy model pozwala na bardzo szybką i płynną zmianę biegów. Nowa kaseta posiada rozpiętość 10-51T. Tak duża różnica pomiędzy najmniejszą, a największą tarczą świadczy o uniwersalności tego napędu. Świetnie sprawdzi się na podjazdach oraz wtedy gdy chcą Państwo jechać z dużą prędkością. Nowy łańcuch jest wyraźnie cichszy od napędów 1x10, a większe kółka i obniżenie napięcia łańcucha podczas pracy na niższym biegu, sprawia, że jazda z przerzutką Shimano M8100 to czysta przyjemność. To najnowsza wersja jednej z najlepszych przerzutek montowanych w rowerach górskich.
Ogromne możliwości i pełna kontrola nad rowerem
Dzięki silnikowi centralnemu Shimano E8000 możesz dojechać praktycznie wszędzie. Silnik centralny to najbardziej uniwersalny i wydajny rodzaj silnika jaki montuje się w rowerach elektrycznych. Pracuje on płynnie i szybko reaguje na sposób pedałowania. Uruchomiony silnik działa jako integralne wsparcie dla rowerzysty, ponieważ przenoszenie mocy na koło odbywa się poprzez łańcuch. Na tym rowerze jeździ się dokładnie tak, jak na tradycyjnym jednak dużo lżej. Po wyłączeniu nie generuje on dużego, dodatkowego oporu. Wspomaganie działa tak płynnie, że po pierwszej przejażdżce stracą Państwo zainteresowanie tradycyjnymi rowerami. Silnik Shimano E8000 jest umieszczony bardzo nisko. Obniża to środek ciężkości całego roweru oraz korzystnie wpływa na zwrotność i kontrolę nad rowerem.
Shimano Steps E8000 - silnik z serii XT
Merida eOne Sixty 8000 posiada najmocniejszy silnik w ofercie firmy SHIMANO. Model SHIMANO STEP E8000 posiada aż 70 Nm momentu obrotowego. Oczywiście świetnie sprawdzi się podczas codziennego użytkowania i wycieczek, ale jego zalety są najbardziej widoczne podczas pokonywania stromych podjazdów w górach. Jazda w terenie jest niesamowicie wymagająca, dlatego będziesz potrzebował silnika z najwyższej półki, na który możesz liczyć. Obsługa wspomagania jest prosta i intuicyjna oraz zapewnia duże możliwości konfiguracji. Dopasuj go do swoich indywidualnych potrzeb. Wąskie rozłożenie ramion (Q-factor o wartości 177 mm jak w korbie z serii Shimano XT) pozwala na efektywne pedałowanie podczas jazdy. E8000 został zaprojektowany specjalnie, aby zapewnić naturalne poczucie jazdy tradycyjnym rowerem MTB. Jest także jednym z najlżejszych silników na rynku (2,8 kg). Łącznie mamy do wyboru trzy tryby wspomagania: Eco, Trail, Boost. Silnik ten posiada suport wykonany w technologii Hollowtech II (pusty w środku) dla uzyskania bezpośredniego przekazywania mocy, zachowania dużej sztywności i niskiej wagi. Została tutaj zastosowana specjalna wersja korby Deore XT do E-MTB, która posiada krótsze ramię korby (o długości 165 mm) co minimalizuje liczbę obrotów pedałami w celu zapewnienia płynnej kadencji i wspomagania silnika. Do obsługi silnika, została zastosowana manetka o konstrukcji i ergonomii znanej z modelu Shimano XT Di2.
36 V system zasilania
Silnik roweru Merida eOne Sixty 8000 jest zasilany napięciem 36 V , dzięki czemu napęd ma wyższą sprawność, a co za tym idzie większy zasięg w porównaniu do zestawów pracujących na niższym napięciu.
Pełna kontrola nad mocą hamowania
Tarczowe hamulce hydrauliczne Shimano SLX 4-tłoczkowy 203 mm nie boją się deszczu oraz trudnych warunków. Będą w nich hamować mocniej i pewniej niż inne konstrukcje, a do tego nie zużyją obręczy! Zastosowanie płynu zamiast linki umożliwia płynną regulację siły hamowania co wypływa na bezpieczeństwo. Ponadto klocki w hamulcach tarczowych wystarczają na dłużej co obniża koszt użytkowania roweru.
Pełna amortyzacja dla największej wygody i prędkości
Dzięki jednemu amortyzatorowi jazda rowerem jest komfortowa. A dzięki dwóm to czysta przyjemność. Przedni amortyzator (Marzocchi Z1 E-Bike Air 160mm Tapered ) pozwala na szybszą jazdę z góry, dzięki doskonałemu tłumieniu drgań oraz dostępnej regulacji parametrów pracy.
Damper z prawdziwego zdarzenia
Tylny amortyzator (Rock Shox Super Deluxe Select+ ) w rowerze Merida eOne Sixty 8000 doskonale pomaga w tłumieniu drgań nawet podczas zjazdów w najtrudniejszym terenie zwiększając komfort jazdy. Merida eOne Sixty 8000 pozwoli Ci robić na rowerze rzeczy, o których wcześniej nawet nie myślałeś!
Właściwa wysokość siodełka, w każdej chwili
Używając rowerów MTB regularnie wyjeżdżamy pod stromy podjazd by następnie sunąć szybko w dół. Każdą z tych czynności wykonuje się lepiej gdy możemy dobrać właściwą wysokość siodełka. Podczas podjazdu – wysoko, a podczas zjazdu niżej. Właśnie dlatego pewien czas temu na rynku rowerowym pojawiła się kolejna innowacja – sztyca regulowana (ang. dropper). Dzięki niej podnoszenie i opuszczanie siodełka jest łatwe, płynne i może odbywać się w trakcie jazdy. Podjeżdżając wzniesienie podnosimy siodełko, aby noga pracowała w pełnym zakresie ruchu. A podczas zjazdu opuszczamy je, aby obniżyć środek ciężkości. Poprawia to także sterowność oraz minimalizuje ryzyko uderzenia się o siodełko podczas podczas jazdy. Regulacja wysokości jest możliwa za pomocą manetki zainstalowanej na kierownicy, a wewnętrzna budowa sztycy nie pozwala na obracanie się siodełka. Każdy kto choć raz spróbował jeździć ze sztycą pneumatyczną nie chce wracać do czasów gdy jej nie miał!