Ecobike 350W / koło 26 cali - zestaw elektryczny tył (bagażnik)
Uwaga! zestaw jest przeznaczony do zamontowania kasety. Baterię mocowaną na bagażniku należy dobrać z listy przy zestawie.
W skład zestawu Ecobike wchodzi:
- Koło z silnikiem 350W z obręczą i szprychami - z mocowaniem na wolnobieg
- Manetka gazu umożliwiająca jazdę do 34 km/h bez pedałowania
- Zestaw dźwigni hamulca z czujnikami
- Czujnik ruchu z tarczą magnesową (PAS)
- Wyświetlacz LCD
- Panel sterowania
- Ładowarka 2A
- Bagażnik
Baterię należy dobrać z listy rozwijalnej.
Najważniejsze cechy zestawu
Tylne koło roweru posiada dużo lepszą przyczepność, dlatego silnik mocowany z tyłu to idealne rozwiązanie podczas jazdy po bezdrożach oraz mokrej nawierzchni. Przekazuje on moc bezpośrednio na koło oraz minimalizuje możliwość wystąpienia pod-sterownego poślizgu. Dzięki hermetycznemu złączu, zdjęcie koła jest całkowicie bezproblemowe. Jak opisać wrażenia z jazdy? Przez cały czas czujesz jakbyś miał wiatr w plecy!
Zestaw elektryczny Ecobike 350W z ekranem LCD. Mocowanie silnika: tylne koło, mocowanie baterii: bidon. Dzięki manetce gazu będziesz mógł jeździć swoim rowerem nie naciskając pedałów. Dostępne rozmiary: 26, 27.5, 28 i 29 cali.
Zastosowanie ogniw litowo-jonowych dodatkowo pozwoliło odchudzić akumulator aż 5-krotnie. Akumulator po włożeniu do roweru jest zabezpieczony zamkiem na kluczyk, a jego wyjęcie zajmuje mniej niż 10 sekund. Możesz go naładować po wyjęciu z roweru lub zostawiając zapięty w ramie, a wbudowany wskaźnik pokaże Ci poziom naładowania.
Ładowanie baterii trwa tylko 6 godzin
Czas ładowania akumulatora do 80% przy użyciu ładowarki dołączonej do zestawu zajmuje około 6 godzin (w zależności od pojemności akumulatora).
Ile wynosi żywotność baterii?
Po 700 – 800 cyklach ładowania bateria zachowa około 80% oryginalnej pojemności.
Klamka hamulca z czujnikiem
Dzięki czujnikowi wbudowanemu w dźwignię, gdy naciśniesz dźwignię hamulca to elektryczne wspomaganie jazdy wyłączy się w tym samym momencie. To rozwiązanie sprawi, że zahamujesz szybciej i zwiększysz swoje bezpieczeństwo.
Kontroler (sterownik)
Stabilny komputer sterujący pracą silnika, który odpowiada za przepływ prądu z baterii (do 15A). Posiada 3 tryby wspomagania silnika oraz możliwość pracy bez pedałowania z manetki gazu. Kontroler jest zintegrowany z uchwytem na baterię, dzięki czemu montaż zestawu na rowerze jest bardzo prosty.
Panel kontrolny
Panel kontrolny posiada elektroniczny włącznik/wyłącznik całego układu elektrycznego, wskaźnik poziomu naładowania akumulatora i 3 prędkości wspomagania. Obroty silnika bez obciążenia to: LOW: 110 obr/min; MED: 180 obr/min; HIGH: 250 obr/min.
Czujnik PAS
Czujnik PAS służy do wspomagania pedałowania i składa się z 2 elementów: uchwytu z czujnikiem ( do zamontowania na ramie bez potrzeby ściągania korby) oraz koła magnesowego (6 szt. magnesów). Dzięki temu że koło magnesowe składa się z dwóch elementów oraz pierścienia łączącego, nie ma potrzeby zdejmowania korby oraz suportu przy montażu zestawu.
Okablowanie
Wszystkie elementy łączą się w jeden przewód zbiorczy dochodzący do sterownika. Długość przewodu od łącznika (Ø 82mm / 26mm) do wtyczki sterownika wynosi 155 cm, a od łącznika do akcesoriów - ok. 25 cm.
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Czy zestaw współpracuje w hamulcami tarczowymi i v-brake?
Tak, ten zestaw umożliwia montaż koła zarówno w rowerach wyposazonych w hamulce v-brake jak i tarczowe. Rodzaje wspieranych hamulców tarczowych to: hydrauliczne oraz mechaniczne.
Jak mam wybrać rozmiar koła?
W uwagach do zamówienia napisz, jakiego rozmiaru koła potrzebujesz :)
Skąd mam wiedzieć jakiego rozmiaru koła potrzebuję?
Na boku opony swojego roweru znajdziesz oznaczenia np. 26x1,95 lub 28x1,75. Może się zdarzyć, że rozmiar jest podany w milimetrach. Oto prosta ściągawka:
- 559mm = 26 cali
- 584mm = 27,5 cala
- 622mm = 28 oraz 29 cali
Wszystkie rowery trekkingowe oraz szosowe posiadają koła 28 cali (622mm). Koła w rozmiarze 29 cali są zarezerwowane wyłącznie dla rowerów górskich.
Co znajdę w zestawie?
Wykaz części, które znajdziesz w tym zestawie zamieściliśmy na liście powyżej.
Czy mogę jeździć w deszczu?
Jak najbardziej. Silnik elektryczny jest odporny na deszcz oraz zachlapania.
Ile kilometrów mogę przejechać na pełnej baterii?
Więcej na ten temat znajdziesz w naszej bazie wiedzy.
Czy silnik odzyskuje moc w trakcie hamowania?
O ile odzyskiwanie mocy świetnie sprawdza się w samochodach o tyle byłoby istną udręką dla rowerzysty. Dlaczego? Aby silnik mógł odzyskiwać moc, musiałby wytwarzać bardzo duży opór podczas hamowania. Jak duży? Hamowałby prawie tak jak hamulce. W dodatku otrzymałbyś w zamian bardzo niewiele, bo 2-5% energii. Implementacja takiego rozwiązania eliminuje możliwość zastosowania wolnobiegu, a co za tym idzie taki silnik generuje opór nawet podczas jazdy. Ponadto odzyskiwanie niekorzystnie wpływałoby na żywotność akumulatora. Reasumując: straty przeważałyby nad zyskami i właśnie dlatego dobrej klasy silniki elektryczne nie odzyskują mocy w trakcie hamowania.
Ile stopni ma wspomaganie jazdy?
Z poziomu kontrolera dostępne jest 6 trybów wspomagania jazdy: 1 - 6 oraz OFF (wyłączony).
Do ilu km/h działa wspomaganie?
Rower posiada wspomaganie do 34 km/h.
Czy mój rower będzie jeździł samodzielnie?
Rower ma możliwość jazdy bez pedałowania dzięki dołączonej do zestawu manetce gazu.
Co mi daje manetka gazu?
To dosłownie odpowiednik pedału gazu w samochodzie. Im mocniej ją naciśniesz tym szybciej jedziesz.
Czy ten silnik muszę zamontować samodzielnie?
Nie musisz. Możesz sobie oszczędzić czasu oraz kłopotu i zostawić to nam. Nasi serwisanci mogą to zrobić za Ciebie. Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie, a nasz warsztat posiada jest wyposażony we wszystkie narzędzia potrzebne przy przerabianiu roweru.
Pod tym odnośnikiem znajduje się galeria rowerów, które dotychczas przerobiliśmy. Zadzwoń do nas na
669 175 126. Odpowiemy na każde pytanie.
Jakie mocowanie baterii jest dla mnie najlepsze?
Tutaj nie ma przegranych i zwycięzców. Pojemność i mocowanie baterii zależy od rodzaju oraz rozmiaru ramy. Do bardzo małych ram, proponujemy zestaw z baterią mocowaną na bagażniku. W dużych rowerach masz możliwość wyboru baterii mocowanej w ramie (w kształcie bidonu) lub tej wcześniej wymienionej.
Jakiej pojemności baterię mam dobrać?
Im większa pojemność tym, większy zasięg. Niestety wraz ze wzrostem pojemności rośnie waga baterii oraz jej rozmiar. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku baterii mocowanych w ramie.
W ile czasu naładuję baterię?
W zestawie dołączona jest ładowarka o mocy 2A. Naładowanie baterii do 80% pojemności zajmuje około 6 godzin.
Czy bateria jest właściwie zabezpieczona od wstrząsów?
Tak. Bateria dołączona do zestawu jest nieczuła na wstrząsy. Jeżeli planujesz jazdę w bardzo wymagającym terenie sugerujemy zastosować dodatkowe zabezpieczenie.
Czy mogę łatwo zdjąć koło?
Tak. Silnik posiada hermetyczne złącze zabezpieczające przewody. Dzięki niemu zdjęcie koła nie sprawia żadnych problemów.