Koszyk 0

Tani rower elektryczny - Na co zwrócić uwagę? Ile wydać? Jaki kupić?

Tani rower elektryczny Lovelec Norma

Artykuł ten napisaliśmy w odpowiedzi na Państwa liczne pytania, które pojawiały się przy okazji kontaktów mailowych, telefonicznych oraz wizyt w sklepie stacjonarnym. Powstał on z myślą o osobach, które dysponują ograniczonym budżetem na zakup nowego roweru, a jednocześnie pragną wykorzystać ogromne możliwości jakie daje rower elektryczny. W niniejszym artykule podpowiadamy z czym wiąże się zakup niedrogiego roweru i na co zwrócić uwagę kupując tani rower elektryczny. W artykule znajdują się także propozycje rowerów dostępnych w naszej ofercie. Poruszamy także temat modyfikacji posiadanego roweru (konwersja), a także przedstawiamy nasze spostrzeżenia i uwagi na temat używanych i tanich rowerów elektrycznych.

Tani rower elektryczny - do 3000 złotych

Będąc zdeterminowanym można znaleźć rowery elektryczne nawet za kwotę poniżej 3000 złotych. Posiadają one jednak ograniczenia, które sprawiają, że zakup może okazać się nieopłacalny. Przyczyny mogą leżeć w słabej jakości użytych materiałów, wysokiej wadze, czy niewielkim zasięgu jaki można przejechać ze wspomaganiem. Problemem może okazać się także gwarancja na zakupiony sprzęt.

Rozpoczynając naszą działalność i pragnąc spełnić oczekiwania cenowe klientów, wprowadziliśmy do oferty rowery elektryczne za kwotę do 3000 złotych. Niestety, pomimo deklaracji producentów, parametry rowerów okazywały się niesatysfakcjonujące dla naszych klientów jak i dla nas. Na podstawie tych doświadczeń zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z markami których produkty gwarantują odpowiednią jakość w przystępnej cenie. Sporadycznie pojawiające się naprawy przebiegają bezproblemowo co powoduje, że współpracujemy z tymi producentami już od wielu lat.

Właśnie dlatego według nas warto powiększyć budżet do 3800 - 4500 złotych ponieważ w tej kwocie dostępne są sprawdzone i solidne rowery elektryczne. Alternatywną opcją jest montaż napędu elektrycznego lub zakup roweru używanego. Kilka porad w tym zakresie znajdą Państwo poniżej.

1. Sprawdzony i tani rower elektryczny od 3999 złotych

Zakup nowego roweru elektrycznego w specjalistycznym sklepie nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu ani specjalistycznej wiedzy. Dla osób dysponujących budżetem od 3800 złotych wybraliśmy kilka rowerów cieszących się uznaniem naszych klientów. Najbardziej popularnym rowerem dostępnym już za 3999 złotych jest rower miejski Lovelec Norma, który posiada świetny stosunek ceny do jakości i umożliwia przejechanie nawet do 70 kilometrów na jednym ładowaniu. Poniżej prezentujemy także inne propozycje tanich rowerów elektrycznych.

Nasza propozycja

Lovelec Norma

Transport gratis
wysyłka w 24h
Lovelec

lub zadzwoń i zamów: 669 175 126

Ocena Klientów (5 opinii): 5 na 5
 • Koło   26 cali
 • Moc znamionowa   250 W
 • Umiejscowienie silnika   Tylny
 • Pojemność baterii [Wh]   360 Wh

Lovelec Nardo

zapytaj o dostępność
Lovelec

lub zadzwoń i zamów: 669 175 126

Ocena Klientów (2 opinie): 4 na 5
 • Koło   26 cali
 • Moc znamionowa   250 W
 • Umiejscowienie silnika   Tylny
 • Pojemność baterii [Wh]   316 Wh

Porada

PORADA: Osobom zastanawiającym się nad właściwym rodzajem roweru, polecamy zapoznać się z poradnikiem: Jaki rower elektryczny wybrać?
Lovelec Lugo

Lovelec Lugo

wysyłka w 24h
4 999 zł
EcoBike Even White

EcoBike Even White

wysyłka w 24h
5 299 zł
EcoBike Even Black

EcoBike Even Black

wysyłka w 24h
5 299 zł
Kross FLEX HYBRID 1.0

Kross FLEX HYBRID 1.0

zapytaj o dostępność
4 999 zł
Lovelec Izar

Lovelec Izar

zapytaj o dostępność
5 699 zł


2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie taniego roweru elektrycznego do 3000 złotych

Nawiązując do powyższych informacji, przygotowaliśmy listę problemów z jakimi najczęściej zgłaszają się do nas właściciele tańszych rowerów elektrycznych niskiej jakości i różnego pochodzenia. Dodaliśmy do niej także inne potencjalne problemy jakie mogą wystąpić.

a) Nie wszystkie silniki są takie same. Silnik bezszczotkowy, bezoporowy, bezprzekładniowy.
W segmencie tanich rowerów dominują silniki montowane w piastach, dlatego poniższe informacje dotyczą wyłącznie takich silników. W rowerach elektrycznych stosuje się silniki BLDC czyli bezszczotkowe silniki prądu stałego, które często nazywane są również silnikami bezoporowymi. Pomimo, iż silniki te posiadają znacznie mniejszy opór od silników szczotkowych, to wbrew swojej nazwie wcale nie są takie całkiem bezoporowe. W połączeniu z dużą masą roweru, jazda po wyczerpaniu akumulatora będzie wymagała wielkiego wysiłku. Dlatego też w droższych rowerach, stosuje się silniki z dodatkowym wolnobiegiem wewnątrz piasty. Dzięki niemu można uzyskać prawdziwie bezoporową jazdę przy wyłączonym napędzie.

Porada

Kupując rower polecamy sprawdzić czy koło, w którym zamocowany jest silnik obraca się do przodu bez żadnego oporu.


GHOST Hybride SL AMR S3.7

b) Marka napędu elektrycznego
Części zamienne do rowerów znanych marek są łatwo dostępne, a my jako autoryzowany dealer mamy dostęp do specjalistycznych narzędzi, regularnych szkoleń oraz części, które posiadamy na miejscu. Niestety w przypadku tanich rowerów, nie zawsze mogą Państwo liczyć na sprzedawcę. Kupując rower z napędem nieznanej marki, mogą wystąpić problemy z kompatybilnością części zamiennych lub ich całkowitym brakiem. W razie decyzji o zakupie roweru zalecamy wybrać taki, który posiada napędy Bafang, Yamaha, Shimano, Brose czy Bosch. Są one popularne i cieszą się dużym uznaniem za wysokiej jakości produkty. Jednak można je spotykać w droższych rowerach. Ponadto, kupując napęd jednej z tych firm, będą mieć Państwo dużo większe szanse na dokupienie w przyszłości części zamiennych.

c) Tani rower elektryczny, a zasięg i pojemność akumulatora
Rower elektryczny posiada akumulator składający się z dużej ilości ogniw akumulatorowych. Nazywa się go baterią akumulatorów (jako zbiór, niczym w wojsku). Dla skrócenia używamy po prostu słowa bateria. Jest ona w pełni ładowalna bo posiada ogniwa. Od rodzaju i jakości tych ogniw zależy zasięg roweru oraz waga i żywotność akumulatora.

W bardzo tanich rowerach (do 3000 złotych) na ogół zamontowane są akumulatory żelowe lub akumulatory litowo-jonowe o bardzo niskiej pojemności i napięciu 24V. Żelowe akumulatory są popularne np. w małych pojazdach elektrycznych typu Melex oraz najtańszych rowerach elektrycznych. Niestety ich waga, pojemność, wydajność oraz niska tolerancja temperaturowa naszym zdaniem dyskwalifikuje je z zastosowania w rowerach elektrycznych.

Od dawna na rynku dostępna jest dużo wydajniejsza technologia o wyższej sprawności i niższej wadze. Gęstość energii akumulatora żelowego to około 20-30 Wh/kg. Dla porównania gęstość energii akumulatora litowo-jonowego to 150-400 Wh/kg. Oznacza to, że akumulator żelowy przeciętnie jest 5-krotnie cięższy od Li-ION. Tani rower elektryczny posiadający akumulator żelowy o pojemności 12 Ah może ważyć nawet 45 kilogramów, a waga samego akumulatora może osiągnąć nawet kilkanaście kilogramów. Tanie rowery elektryczne pozwolą realnie przejechać na nowym akumulatorze maksymalnie 30 km (aktywnie pedałując). Z powyższych powodów zdecydowanie odradzamy rowery z akumulatorami żelowymi. Dla porównania akumulator litowo-jonowy o pojemność 374 Wh /10,4 Ah wystarczy na przejechanie do 70 km. Jego waga to około 3,5 kilograma. Te obliczenia oczywiście są przybliżone gdyż zależą od wielu czynników takich jak ciśnienie w oponach, ilość przewyższeń, stopień wspomagania czy opory powietrza.

Lapierre Overvolt HT 7.5

d) Jaki rodzaj i pojemność akumulatora wybrać oraz który jest najlepszy?
Rower elektryczny sprzedawany jest w zestawie z akumulatorem. Tanie rowery elektryczne względem droższych mogą różnić się napięciem zasilania 24V / 36V / 48V, a także pojemnością. Najczęstszy stosowany zakres pojemności akumulatora to przedział od 280Wh do 700Wh. Wartość ta w uproszczeniu będzie odpowiadać przybliżonemu zasięgowi roweru przy użyciu sił własnych oraz wspomagania. Przeciętnie akumulator o pojemności 374Wh powinien wystarczyć na przejechanie do około 70 kilometrów na jednym ładowaniu. Producenci mający wieloletnie doświadczenie w produkcji rowerów elektrycznych stosują jedynie najlepsze ogniwa. Zwracają uwagę by każdy półprodukt użyty do złożenia gotowego roweru był możliwie najwyższej jakości. W końcu ich marka przetrwała dzięki zadowoleniu klientów. Oczywiście jakość idzie w parze z ceną dlatego próżno szukać jej w najtańszych rowerach elektrycznych.

e) Tani rower elektryczny z napięciem 24 V czy 36 V?
Część tanich rowerów elektrycznych posiada akumulatory litowo-jonowe wykonane w technologii 24 V, która nie tylko według naszej opinii jest przestarzała. Wszyscy liczący się producenci napędów odeszli od niej kilka lat temu na rzecz 36 V. Większe napięcie to przede wszystkim większa sprawność, mniejsze straty energii oraz większa prędkość przy zachowaniu momentu obrotowego. Części zamienne do napędów elektrycznych 24 V są trudniej dostępne. To dlatego, jeżeli wybierają Państwo rower elektryczny to zalecamy wybór tylko z tych zasilanych 36 V.

Lovelec Norma

Lovelec Norma

wysyłka w 24h
3 999 zł
Lovelec Polaris

Lovelec Polaris

wysyłka w 24h
4 899 zł
Lovelec Polaris

Lovelec Polaris

wysyłka w 24h
4 899 zł
Lovelec Lugo

Lovelec Lugo

wysyłka w 24h
4 999 zł
EcoBike Even White

EcoBike Even White

wysyłka w 24h
5 299 zł
EcoBike Even Black

EcoBike Even Black

wysyłka w 24h
5 299 zł
EcoBike Trafik black

EcoBike Trafik black

wysyłka w 24h
5 299 zł
EcoBike Trafik szaro-niebieski

EcoBike Trafik szaro-niebieski

wysyłka w 24h
5 299 zł
EcoBike Trafik white 468Wh

EcoBike Trafik white 468Wh

wysyłka w 24h
5 299 zł
EcoBike Trafik blue

EcoBike Trafik blue

wysyłka w 24h
5 299 zł
Leader Fox Latona

Leader Fox Latona

wysyłka w 24h
5 499 zł
Leader Fox Latona

Leader Fox Latona

wysyłka w 24h
5 499 zł
Leader Fox E-Arezzo biały

Leader Fox E-Arezzo biały

wysyłka w 24h
5 499 zł
Leader Fox E-Arezzo czarny / zielony

Leader Fox E-Arezzo czarny / zielony

wysyłka w 24h
5 499 zł
Leader Fox E-Arezzo czerwony

Leader Fox E-Arezzo czerwony

wysyłka w 24h
5 499 zł


Porada

Zalecamy zakup wyłącznie rowerów z akumulatorem litowo-jonowym, który zasila silnik napięciem 36 V lub 48V.
f) Jakość roweru
O jakości tanich rowerów nie tylko elektrycznych napisano już mnóstwo artykułów, dlatego też nie będziemy się zagłębiać w szczegóły. Przyzwoity, tylny napęd do roweru elektrycznego – zestaw zawierający akumulator, silnik, sterownik, czujniki, panel sterujący kosztuje od około 3299 złotych. Daje to pogląd na wartość części rowerowych w przypadku roweru elektrycznego. Oznacza to, że rower elektryczny za kwotę 3500 PLN lub mniejszą posiada silnik, akumulator oraz komponenty rowerowe, które mogą być dużo niższej jakości. Wpływa to na awaryjność i trwałość.

Ecobike Basic Nexus

Porada

Bezpieczeństwo to podstawa. Rower elektryczny rozpędza się dużo szybciej niż normalny, a do tego jest cięższy o kilka kilogramów. Zalecamy sprawdzenie jakiej marki oraz jakości wykonania są hamulce, opony, piasty, mostek, itp. To od nich zależeć będzie Państwa bezpieczeństwo, a nawet życie.
g) Nowy tani rower elektryczny a gwarancja
Zakup nowego roweru elektrycznego w niewłaściwym miejscu może wiązać się z kłopotami w przyszłości. Najczęstsze problemy mogą dotyczyć problemów serwisowych, z eksploatacją lub wad ukrytych. Prawo obowiązujące w Polsce pomaga konsumentom radzić sobie w takich sytuacjach jednak jest to proces zazwyczaj nieprzyjemny oraz czasochłonny.

Najczęstsze problemy mogą dotyczyć:
 • negatywnego rozpatrzenia gwarancji
 • braku lub bardzo ograniczonej dostępności części zapasowych
 • długiego czasu diagnozy (np. ze względu na brak odpowiedniej dokumentacji technicznej)
 • bardzo długiego oczekiwania na części zapasowe
 • krótkiego okresu gwarancyjnego lub braku gwarancji
 • ograniczonej gwarancji (np. tylko na ramę)
 • ukrytych wad fabrycznych, trudnych do stwierdzenia przy zakupie
Z powodu powyżej wymienionych, potencjalnych problemów zalecamy dopytać sprzedawcę o zasady i czas obowiązywania gwarancji. Warto też zapytać czy wraz z rowerem dostaną Państwo uzupełnioną gwarancję oraz instrukcję obsługi. Sklep polecamy odwiedzić osobiście. W przypadku braku możliwości zalecamy zadzwonić i skonsultować się w sprawie rozmiaru oraz doboru roweru. Rozmowa pozwoli też zweryfikować wiedzę, podejście, rzetelność oraz intencje sprzedawcy.

Porada

Zakupy nowego roweru elektrycznego polecamy zrealizować w sklepie stacjonarnym lub internetowym, który wzbudza Państwa zaufanie. Przed zakupem warto też wykonać telefon w celu konsultacji właściwego rozmiaru roweru oraz potwierdzenia czy wybrany rower jest najlepszym wyborem.


3. Montaż napędu do posiadanego roweru (sposób na dobry i tani rower elektryczny)

Połączenie ulubionego roweru z silnikiem elektrycznym to najlepsze rozwiązanie jakie mogą Państwo wybrać w kwocie do około 3000 złotych. Zalet wynikających z montażu silnika jest sporo. Najważniejszymi z nich są: dodatkowe wspomaganie podczas podjazdów, mniejszy wysiłek podczas jazdy, cena i brak problemów o to gdzie przechowywać kolejny rower. Ceny silników przednich w komplecie z baterią zaczynają się już od około 2599 złotych, a napędów tylnych od 3299 złotych. Silniki można zamontować w większości rowerów. Wyjątkami są modele z ramą wykonaną z karbonu, ramą o nietypowym kształcie lub niestandardowym rozstawie tylnego trójkąta. Natomiast w rowerach z pełnym zawieszeniem, w rowerach małej lub średniej wielkości ramie, nie ma miejsca, aby zamontować akumulator. Samodzielny montaż jest umiarkowanie skomplikowany i zajmuje klika godzin. Tym, którzy wolą zlecić montaż naszej firmie zalecamy kontakt z serwisem. (link do serwisu rowerów).

4. Tani rower elektryczny = używany rower elektryczny?

Kupno używanego roweru to zazwyczaj trudny i skomplikowany proces. Nawet kupując zwykły rower można się łatwo pomylić i zakupić egzemplarz, którego naprawa może kosztować kilkaset złotych czy nawet równowartość wydanej kwoty. W przypadku używanego roweru elektrycznego sprawa jeszcze bardziej się komplikuje.

Zakup używanego roweru elektrycznego to trudne zadanie. Należy znać producentów rowerów, rodzaje i klasy osprzętu oraz posiadać wiedzą o częściach i napędach elektrycznych. Dzięki takiej wiedzy zminimalizują Państwo ryzyko popełnienia kosztownego błędu podczas dokonywania wyboru i zakupu roweru. Osobom posiadającym mniejszą wiedzę, zalecamy wybór modeli nie starszych niż dwa lata. Jeżeli ktoś sprzedaje rower elektryczny z baterią litowo-jonową po kilku latach od zakupu jako „nie używany” to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że bateria będzie uszkodzona lub niesprawna. Dzieje się tak, gdy akumulator nie jest regularnie ładowany (np. gdy bateria nie jest używana poza sezonem). Akumulator może być także wyeksploatowany, użytkowany w niewłaściwy sposób czy w ujemnych temperaturach. Może on stracić nawet całą swoją pojemność i wyłączać się po przejechaniu zaledwie kilku kilometrów. Często niesprawny akumulator wizualnie wygląda praktycznie jak nowy, a koszt wymiany wynosi między 2000 złotych, a 4000 złotych – w zależności od marki roweru i zastosowanej baterii. Należy zwrócić też uwagę gdy używany rower elektryczny ma zbyt niską cenę. Używane rowery elektryczne w dobrym stanie trzymają cenę, więc takie „okazje” w szczególności powinny wzbudzić naszą czujność.

Najpopularniejsze możliwe usterki w rowerach elektrycznych to:
 • Uszkodzenie akumulatora i zasilania (gniazdo ładownia, niesprawna ładowarka, brak kluczyka lub uszkodzony zamek, obniżona pojemność ogniw akumulatora, uszkodzony pakiet ogniw - drastyczny spadek zasięgu na wspomaganiu).
 • Uszkodzenie systemu wspomagania (silnik, sterownik, uszkodzenie lub brak wyświetlacza, brak odczytu z czujnika prędkości, głośne dźwięki dochodzące z silnika podczas jazdy ze wspomaganiem sugerują potencjalną awarię)
 • Pęknięcie ramy (często trudne do zauważenia)
 • Zużycie łożysk, bieżni piasty lub miski sterów
 • Zużycie napędu (łańcuch, zębatki korby, kaseta)
 • Zużycie układu hamulcowego (tarcze / obręcze, klocki / okładziny, pancerze, wymiana płynu)
 • Zużycie amortyzatora i dampera (uszczelki, olej, tłumik, głębokie rysy na górnych lagach)
Część z usterek można wykryć podczas szczegółowej kontroli oraz krótkiej jazdy testowej przed zakupem. Wykrywanie wszelkich usterek związanych z silnikiem, wyświetlaczem i akumulatorem jest skomplikowane i wymaga specjalnych narzędzi diagnostycznych dostępnych w autoryzowanych serwisach. Koszt wymiany poszczególnych elementów zależy od ich klasy. Koszt wymiany / serwis zużytych komponentów może osiągnąć kwoty trzy, a nawet czterocyfrowe.

Porada

Wybierając rower używany zalecamy zakup od pierwszego właściciela oraz podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Pomoc osoby, która posiada dużą wiedzę na temat rowerów elektrycznych pozwoli zminimalizować ryzyko zakupu roweru, który może okazać się przysłowiową studnią bez dna.

5. Dodatkowe porady dotyczące zakupu taniego roweru elektrycznego do 3000 złotych

W internecie można znaleźć oferty z tanimi rowerami elektrycznymi (do 3000 złotych). Te ceny są naprawdę bardzo niskie. Naszym zdaniem nie jest możliwe, aby w tak niskiej cenie znaleźć model, który wykonany tak aby był bezpieczny w użytkowaniu przez kilka kolejnych lat. Często rowery te mają części wykonane z elementów stalowych, a nie aluminiowych (mostek, kierownica). Stosuje się w nich także ciężką baterię żelową. Całość waży najczęściej około 35 – 45 kg, a więc niemal dwukrotnie więcej niż rowery w przedziale od 3500 złotych.

Masz pytanie? Zadzwoń na 12 422 84 00 i powiedz, że dzwonisz w sprawie roweru elektrycznego. Odpowiemy na każde pytanie, bo rowery elektryczne to nasza specjalność!

Przy tych ofertach często widnieją zachęcające hasła NIEMIECKI, IMPORT GERMANY, HOLENDERSKI, SHIMANO, MANETKA, czy PROSTO OD IMPORTERA. Niektórzy handlujący znani są ze swoich nieprawdopodobnych historyjek. Napiszą absolutnie wszystko byle tylko sprzedać Ci „Holenderski rower elektryczny z niemieckiego importu”. Właśnie, dlatego przygotowaliśmy mały słownik pojęć tłumaczących co naprawdę oznaczają.

a) Tani rower elektryczny, dobry bo niemiecki

Niemiecki rynek rowerów elektrycznych to jeden z największych w Europie, nie tylko pod względem sprzedaży ale też produkcji. Najbardziej znaną marką rowerów elektrycznych jest Haibike. Oczywiście za rower słynący z niemieckiej jakości trzeba zapłacić adekwatną cenę. Kolejna przykładowa, znana marka niemieckich rowerów elektrycznych to Winora – ceny takich rowerów zaczynają się od około 8500 złotych. Jeżeli znajdą Państwo w internecie nowe rowery elektryczne niemieckich producentów w kwocie znacząco niższej np. za 4000 złotych to zalecamy szczególną ostrożność przed pojęciem decyzji o zakupie!

Porada

Przed zakupem warto sprawdzić markę roweru! Ceny rowerów elektrycznych Winora / Haibike zaczynają się od około 8500 złotych. Cena ta jest najlepszym odzwierciedleniem jakości.

b) Dobry bo Holenderski?

W tym przypadku nie chodzi o kraj pochodzenia, a najczęściej o geometrię roweru. Po prostu niektóre typy rowerów miejskich nazywa się rowerami holenderskimi. Nie oznacza to, że pochodzą z Holandii, a jedynie, że posiadają wygląd / geometrię podobną do tradycyjnych miejskich rowerów które są tak bardzo popularne w Danii / Holandii.

c) Tani rower elektryczny wyposażony w przerzutki Shimano

Shimano jest najbardziej znanym producentem osprzętu rowerowego. Nic dziwnego, że tanie rowery mają wytłuszczoną dużymi literami informację „przerzutka firmy Shimano”. Co oznacza taka informacja? Najczęściej bardzo niewiele. Shimano zdominowało rynek rowerowy i oferuje przerzutki tylne w przedziale cenowym od 36 złotych (SIS) do 2200 złotych (Shimano XTR Di2). Proszę pamiętać także, że rower nie składa się z samej przerzutki, a jakość pozostałych komponentów ma kluczowe znaczenie w kwestii trwałości i awaryjności.

Rowery elektryczne BH

d) Manetka gazu w tanim rowerze

Wiele niedrogich rowerów elektrycznych może jechać bez pedałowania, dzięki manetce gazu. Niestety w połączeniu ze słabej jakości akumulatorem powoduje, że zasięg roweru i żywotność akumulatora będą całkowicie nieakceptowalne z punktu widzenia użytkownika. Należy też pamiętać, że zgodnie z przepisami taki rower może być używany w ten sposób wyłącznie poza drogami publicznymi.

6. Tani rower elektryczny – podsumowanieLovelec Polaris srebrny

Szukając rozwiązania jakim jest tani rower elektryczny można skorzystać z trzech możliwości:

1) zakupu nowego roweru z przedziału 3800 - 4500 złotych,
Osobom ceniącym produkty, których jakość jest istotna oraz adekwatna do ceny polecamy rower Lovelec Norma. Jest to najchętniej wybierany tani rower elektryczny jaki posiadamy w sprzedaży. Posiada aluminiową ramę w czerwonym lub niebieskim kolorze. Rower ten jest lekki i wytrzymały. Występuje w jednym rozmiarze 17 cali (na 26 calowych kołach) , który będzie odpowiedni dla osób o wzroście od około 160 cm do 175 cm. Lovelec Norma posiada bezszczotkowy silnik o mocy 250W umieszczony w piaście tylnego koła, który jest konstrukcją bezoporową dzięki wbudowanemu wolnobiegowi. Rower posiada 6 biegów klasycznych i 3 elektryczne, które pozwolą szybko i sprawie poruszać się po mieście, a akumulator o pojemności 374Wh pozwala na pokonywanie zasięgów do 70 kilometrów na jednym ładowaniu. Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałymi rowerami, które cieszą się także dużym zainteresowaniem.

2) montażu silnika elektrycznego do roweru, który już Państwo posiadają,
Montaż zestawu elektrycznego to kolejny sposób na uzyskanie roweru ze wspomaganiem elektrycznym za kwotę do 4000 złotych. Dużym plusem jest cena oraz możliwość korzystania ze sprawdzonego, własnego, wygodnego roweru. Nie potrzebna jest także przestrzeń na przechowywanie kolejnego roweru.

Zestaw 350W tylne koło - kaseta

Zestaw 350W tylne koło - kaseta

chwilowo niedostępny
2 120 zł
Ecobike Go! Silnik centralny do 45 km/h

Ecobike Go! Silnik centralny do 45 km/h

chwilowo niedostępny
2 400 zł
Ecobike 350W / 10,4Ah GreenWay - zestaw elektryczny

Ecobike 350W / 10,4Ah GreenWay - zestaw elektryczny

chwilowo niedostępny
3 049 zł
Ecobike 350W / 10,4Ah - zestaw elektryczny tył (bagażnik)

Ecobike 350W / 10,4Ah - zestaw elektryczny tył (bagażnik)

chwilowo niedostępny
3 249 zł
3 399 zł


3) zakup używanego roweru elektrycznego
Kupując używany rower elektryczny należy sprawdzić czy nie jest on wyeksploatowany mechanicznie oraz czy akumulator posiada pojemność zbliżoną w minimum 80% do oryginalnej. Radzimy zakupić używany rower osobiście i podpisać ze sprzedawcą umowę kupna-sprzedaży. Zalecamy szukać rowerów maksymalnie nie starszych niż 3-lata.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie niniejszego artykułu. Liczymy, że znaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytania, oraz że artykuł okazał się przydatny podczas wyboru pierwszego, roweru elektrycznego. W razie pytań na temat rowerów, które posiadamy w ofercie mogą Państwo kontaktować się z nami drogą telefoniczną lub mailową.

Lovelec Polaris

Lovelec Polaris

wysyłka w 24h
4 899 zł
Lovelec Lugo

Lovelec Lugo

wysyłka w 24h
4 999 zł
Lovelec Polaris

Lovelec Polaris

wysyłka w 24h
4 899 zł
Lovelec Norma

Lovelec Norma

wysyłka w 24h
3 999 zł
Szukaj
Twój koszyk jest pusty, dodaj do koszyka Twoje wymarzone produkty.